Przyszli nowożeńcy rozważając wybór miejsc na przyjęcie weselne, często przeglądają szeroką ofertę rozmaitych hoteli i pensjonatów. Przyciąga ich przede wszystkim różnorodność obiektów oraz kompleksowość usług. Takie rozwiązanie ma rzeczywiście wiele zalet. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę organizując wesele w hotelu.

Czy hotel posiada własną restaurację?

Wydaje się, ze w hotelach organizujących przyjęcia weselne powinien to być właściwie standard. Zanim jednak zaczniemy planowanie wszelkich innych kwestii, warto upewnić się czy rzeczywiście tak jest. Musimy mieć świadomość, że w przypadku braku restauracji, hotel zazwyczaj korzysta z cateringu, a jakość takich usług może być różna. Brak restauracji może być dla nas także dosyć wyraźnym sygnałem ostrzegawczym. Przy dużej liczbie gości hotel zadbałby przecież o zaplecze gastronomiczne. Usługi cateringowe oznaczają jedną. Lista potraw z pewnością będzie mocno zawężona. Nie należy się jednak zbytnio przerażać perspektywą cateringu. Ta opcja wcale nie musi być taka zła.

Jak duże są sale weselne?

Wielkość sali weselnej w stosunku do liczby gości to jeden z najważniejszych aspektów organizacyjnych przyjęcia weselnego. Wielkość sal można oczywiście ocenić we własnym zakresie. Pamiętajmy jednak, że hotel posiada w tym zakresie spore doświadczenie. Manager sali jest w stanie bardzo dobrze ocenić ile osób jest w stanie dobrze bawić się na danej sali. Zbyt mała sala będzie oczywiście niewygodna i duszna. Z kolei zbyt duża może okazać się nieprzytulna. Trudno w niej również o integrację gości

Co z dekoracjami?

Ustalenia dotyczące dekoracji sali weselnej również powinny zostać zawarte w umowie z hotelem. Może okazać się, że strojenie sali weselnej, a więc zakup dekoracji, balonów, pokrowców hotel zrzuca na parę młodą, a cena wynajmu sali, która początkowo wyglądała na bardzo korzystną, po dodaniu dodatkowych kosztów przestaje być tak kusząca.

Lokalizacja

Hotel z dala od miejskiego zgiełku, położony w romantycznej scenerii przyciąga szczególnie zachwycone panny młode. Jednak, gdy okazuje się, że, aby do niego trafić, trzeba przejechać kilometry bezdroży, przestaje być tak romantycznie i zaczyna być irytująco, zwłaszcza dla gości, który nigdy wcześniej w obiekcie nie byli. Hotel w centrum miasta nie generuje tego typu problemów. Jeśli jednak nie posiada własnego parkingi, mogą pojawić się inne kłopoty.

Weryfikacja kosztów

Wesele w hotelu może wiązać się ze sporymi upustami cenowymi. Jednak z reguły pod warunkiem, że wybierzemy kompleksową usługę. Poza salą weselną, dobrze jest, zatem wynająć noclegi dla gości. Możemy wówczas liczyć na promocyjne ceny wynajmu czy skorzystać ze specjalnej oferty bezpłatnego pokoju dla młodej pary.

Kategoria:

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu

Archiwa
Polecane

tu można dodac linki tekstowe (lub wymienić widget na html i dodać bannery)