Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że wszystkie sale weselne są takie same i tworzą je podobne elementy. Jednak pozory mogą mylić. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę wybierając salę na przyjęcie weselne, aby potem, w jego trakcie nie przeżyć rozczarowania.

Stoły, krzesła i zastawa stołowa

Niezwykle ważna jest ich ilość. Jeżeli dany obiekt deklaruje, że jest w stanie przyjąć daną liczbę gości, liczba stołów, krzeseł i wyposażenia wchodzącego w skład zastawy stołowej powinna być do tej liczby dostosowana. Sytuacja, w której brakuje krzesła dla jednego z gości jest niedopuszczalna. Każda sala podaje liczbę weselników, która może się na niej swobodnie bawić. Jeżeli takie informacje są ukryte, należy raczej zrezygnować z usług danego obiektu. Zanim zarezerwujemy sale upewnijmy się, w jakim stanie jest zastawa, aby ominąć przykre niespodzianki.

Kuchnia, kucharze oraz obsługa

Kuchnia to newralgiczny punkt każdego obiektu. Warto do niej zajrzeć. Czyste i schludne pomieszczenia kuchenne nie są co prawda gwarancją jakości usług, jednak świadczą o dbałości personelu o swoje miejsce pracy. Ustalmy zawczasu ilość kucharzy i kelnerów, którzy mają obsługiwać nasze przyjęcie. Niekiedy okazuje się, że sala posiada zbyt małą ilość kadry, by obsłużyć wesele na większą skalę.

Klimatyzacja

W nowoczesnych salach weselnych klimatyzacja jest już właściwie standardem. Jeżeli jednak mamy do czynienia ze starszą salą, może jej nie być, a jest to naprawdę ważna kwestia. Podczas wesela w upalne dni temperatura na sali może być bardzo wysoka. Zabawa, tańce, wypity alkohol. Wszystko to sprawia, że wrażenie gorąca jest jeszcze większe. Klimatyzowana sala z pewnością umożliwi dłuższą zabawę. W nieklimatyzowanej makijaż będzie spływał z twarzy pań, a przepocone koszule będą się kleić do pleców panów.

Wydzielone miejsce dla orkiestry

Niezwykle ważny detal wpływający na funkcjonalność sali. Trzeba o nim zawsze pamiętać, bo zespół weselny jest w stanie zająć naprawdę sporo miejsca. Jeżeli sala nie posiada wydzielonej przestrzeni dla orkiestry, oznacza to, że zespół zajmie po prostu część parkietu.

Parking dla gości

Większość profesjonalnych sal jest wyposażona w parkingi. Jednak może zdarzyć się tak, że obiekt parkingu nie posiada, a goście muszą parkować w pobliskich uliczkach. Na taką sytuację jesteśmy narażeni zwłaszcza w dużych miastach, gdzie miejsc parkingowych jest zawsze, jak na lekarstwo.

Dodatkowe elementy

Zlecenie przygotowania dekoracji nie stanowi obecnie większego problemu. Można to zadanie powierzyć zewnętrznej firmie, dzięki czemu nasze wesele na pewno pozostanie na długo w głowach uczestników.  Sala nie musi, zatem posiadać własnych dekoracji. Jeżeli są one dostępne, ominiemy dodatkowe koszty. Ogromnym udogodnieniem jest znajdujący się przy sali ogród lub taras, z którego mogą skorzystać weselnicy. Jeżeli brakuje takiego miejsca, należy zwrócić uwagę, czy na sali wydzielone jest miejsce dla palaczy.

Kategoria:

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu

Archiwa
Polecane

tu można dodac linki tekstowe (lub wymienić widget na html i dodać bannery)