Masz pomysł na własny biznes? Nie jest takie łatwe jednak jego założenie o czym na pewno zdążyłeś się przekonać. Wymaga to nie tylko pracy, ale także nakładów własnych. Nie są to zwykle jednak małe kwoty, ponieważ trzeba nam pieniądze na wiele kwestii jak nap. Produkty, maszyny, pracownicy, ubezpieczenia itp. Wszytko to kosztuje i niestety jest na Twojej głowie już od początku działalności.

Nie jest łatwo taka firmą zarządzać, chociaż niektórym wydaje się, że nie ma w tym nic trudnego i cały proces zakładania firmy także nie należy do męczących. A co z zarobkami? Przecież po pierwszym miesięcy pracy możesz już być milionerem. Niestety, tak rzeczywistość nie wygląda, a ludzie , którzy tak myślą, nie mieli nigdy do czynienia z własnym biznesem, nie wiedzą więc oni ile nerwów, stresu, pracy i nieprzespanych nocy trzeba poświęcić , aby tylko zacząć, a co dopiero a, by taką działalność prowadzić. Musimy w takim wypadku podejmować trudne decyzje , które będą decydowały o tym, jak się nam będzie wiodło. Niekiedy jedna zła decyzja, może zniszczyć wszystko na co pracowaliśmy prze ostatnie lata czy miesiące. Aby podejmować trafne, szybkie i przemyślane decyzje, trzeba umieć to robić. Są tacy, którzy z tym problemu nie mają, ponieważ mają czym ryzykować. Jeśli jednak jesteś poczatkujący, to nie chcesz, aby firma upadła. Musisz więc zacząć pracować nad sobą.

Jak? Ile ? Kiedy?

Zapewne wiesz, że w dzisiejszych czasach rozwój osobisty oraz zdobywanie coraz to nowej wiedzy mają ogromne znaczenie. Ciągle są nowe projekty, rozwiązania i pomysły. Musisz więc starać się za tym nadążać i nie zostawać z tyłu. Pytaniem, które powinieneś sobie zdać nie jest to czy w ogóle się rozwijać, ale jak to robić i przez jaki czas.

Ilość wiedzy jaka jest dzisiaj dostępna jest tak potężna, że nie dasz rady tego wszystkiego się nauczyć. Co więcej nie jesteś nawet w stanie tego przejrzeć, nie mówiąc o czytaniu. Spora liczbę osób taki stan rzeczy przeraża. Takie osoby często mają dwa podstawowe problemy, albo w ogóle się nie rozwijają, albo przesadzają i ciągle są czymś pochłonięci. Taka postawa nie przyniesie żadnych efektów. Jak więc robić aby ujrzeć efekty? Zacznij od zastanowienia się jaka w ogóle wiedza jest Ci potrzebna, jakie problemy Cię dotykają i z czym będziesz się zmagał na przyszłość oraz go cię zatrzymuje w osiągnięciu celu. Następnie znajdź produkty, które pomogą ci sięgnąć Twojego celu, gdy już go znajdziesz to zaplanuj pracę. Wystarczy poświęcać 30 % czasu dziennie, nie przesadzaj.

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu

Archiwa
Polecane

tu można dodac linki tekstowe (lub wymienić widget na html i dodać bannery)