Nie możesz sobie poradzić ze swoim życiem, firma kiepsko prosperuje? Te dwa połączenia są bardzo niebezpieczne. Przede wszystkim dlatego, że przez swój jeden błąd możesz stracić i firmę i prywatne życie. Nie jest łatwe zająć się wszystkim na raz. Jeśli dodatkowo masz rodzinę, to także na względzie musisz mieć to, że trzeba o nią dbać nie tylko pod względem finansowym , ale także uczuciowym czyli pokazać żonie, że ma w tobie męża i przyjaciela, a dzieciakom, że mają tatę, który zawsze im pomoże.

Rozwiązywanie zarówno problemów rodzinnych jak i firmowych powinno nie odbywać osobno. Nie powinieneś przynosić do domu zamartwień z pracy, a jak w domu pokłócisz się z żoną nie wściekać się o każdy najmniejszy błąd na pracowników. Musisz wiedzieć jak rozdzielić karierę od życia rodzinnego. Dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku znalezienie pracownika, który cię w kwestii problemów z firmom wyręczy i będzie wykonywał twoje polecenia. Nie zawsze jest to jednak takie proste, gdyż taką osobę jest naprawdę ciężko znaleźć, a poszukiwania dodatkowo pochłaniają czas , którego i tak jest mało. Potrzebujesz więc kogoś, kto naprowadzi Cię na odpowiednią ścieżkę czyli powie jak rozwiązywać problemy w domu, jak wyszkolić pracowników itp. We wszystkim tym pomoże odpowiedni coach. Ale jak go znaleźć?

Poszukiwania coacha

Pamiętaj, że coaching jest w ostatnim czasie bardzo rozwinięty i powstało dość dużo gałęzi, które z coachingiem nie mają nic wspólnego, a jest to tylko chwyt marketingowy. Jak znaleźć dobrego i wiarygodnego coacha? Przede wszystkim, określ jakie problemy chcesz przy jego pomocy rozwiązać. Dzięki temu dokonasz selekcji. Życie osobiste, to life coach. Kariera zawodowa-career coach itp. Kiedy już wiesz kogo dokładnie Ci potrzeba, to zajmij się sprawdzaniem, czy coach, którego wybrałeś posiada odpowiednie cechy i umiejętności. Po pierwsze sprawdź jakie ma kwalifikacje. Zobacz czy przynależy on do ICF, ICI czy EMCC. Jeśli tak, to znaczy, że dobrze trafiłeś, ponieważ posiada taka osoba rzetelną wiedzę i wykształcenie. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie posiadanego doświadczenia. Możesz pytać o przepracowane godziny, a także referencje. Jeśli nie ma możliwości dostarczyć ci pisemnych referencji, poproś go o numer 4 osób z którymi już pracował.  Ostatnim krokiem jest kodeks. Ważne jest według jakiego etycznego kodeksu pracuje cacher. Sprawdź później zapisy tego kodeksu dotyczące zaufania, sposobu pracy itp. 

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu

Archiwa
Polecane

tu można dodac linki tekstowe (lub wymienić widget na html i dodać bannery)