Jak wiadomo, dobra kadra pracowników to taka, która ciągle się rozwija. Jeśli jesteś pracodawcą, w Twoim interesie leży dbanie o kompetencje zatrudnionych ludzi i podnoszenie ich kwalifikacji. Tylko z wyszkoloną kadrą masz szansę podbić konkurencyjny rynek, pamiętaj, że to właśnie w Twoich ludziach znajduje się Twoja siła.

Jedną z metod podnoszenia kwalifikacji pracowników jest zorganizowanie grupowego szkolenia. Oprócz znalezienia odpowiedniej osoby, która takie szkolenie poprowadzi, trzeba pomyśleć o spokojnym miejscu, w którym każdy będzie miał szansę się skupić i pogłębiać wiedzę. Co powinno znaleźć się w sali szkoleniowej?

– wygodne krzesła wyposażone w blaty, na których można komfortowo pisać albo rozłożyć komputer lub inne sprzęty do notowania. To nie świetlica w podstawówce czy oblegany wykład na uniwersytecie, żeby ktoś siedział na podłodze, parapecie czy biurku.

– tablica – po której można pisać specjalnymi pisakami. Ubrudzone w kredzie palce są domeną w innych instytucjach.

– rzutnik – działający, najlepiej nowszy model, który jest kompatybilny z możliwie jak największą liczbą urządzeń.

– ekran – do wyświetlania prezentacji i materiałów szkoleniowych. Dobrze byłoby posiadać również kawałek ściany pomalowanej z myślą o rzutniku oraz rolety w oknach, by zapewnić warunku umożliwiające odczytanie wyświetlanych obrazów.

– sprzęt nagłaśniający – sprawne mikrofony, głośniki, które umożliwią wykładowcy swobodne prowadzenie szkolenia, a słuchacze nie będą musieli po kilka razy prosić o powtórzenie jakiejś kwestii.

– miejsce do przygotowania herbaty, kawy lub innego napoju

– toaletę, która będzie się znajdować możliwie jak najbliżej sali szkoleniowej.

– miejsce przeznaczone do konsumpcji obiadu – pamiętaj, że każde szkolenie, które organizujesz musi odbywać się zgodnie z obowiązującym prawem, wedle którego w każdym dniu szkoleniowym trwającym dłużej niż cztery godziny muszą być zaplanowane dwie przerwy. Pierwsza krótsza, na ciepły napój oraz przekąskę, a druga 30 minutowa na obiad. Ciepły posiłek zapewnia organizator, więc najlepiej będzie wynająć firmę cateringową.

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu

Archiwa
Polecane

tu można dodac linki tekstowe (lub wymienić widget na html i dodać bannery)