Sala szkoleniowa to coś więcej, niż tylko miejsce, w którym pracownicy zdobywają wiedzę. Biorąc pod uwagę charakter współczesnych szkoleń, sale szkoleniowe bez wahania możemy nazwać dynamicznymi środowiskami, w których ludzie spotykają się, dzielą się pomysłami i współpracują. Przy wyborze przestrzeni do zorganizowania efektywnego szkolenia należy brać pod uwagę wiele kwestii. Oto dwie, które wydają się bardzo istotne:

Elastyczność

Ważne jest zaplanowanie sposobu, w jaki wykorzystamy pomieszczenia. Często obiekty konferencyjne kładą ogromny nacisk na stworzenie przestrzeni, która może być używana w różnych celach. Przecież szkolenie szkoleniu nie równe. Trudno też dostosować dokładnie liczbę uczestników szkolenia do ilości miejsc w sali. Warto, zatem wybierać sale, które dają się łatwo dopasować do naszych potrzeb, również tych, które mogą się pojawić już w trakcie trwania szkolenia. Dla przykładu. Planujemy wykłady i prezentacje dotyczące danej tematyki, jednak podczas szkolenia pada propozycja ciekawego ćwiczenia w grupach. W elastycznej sali szkoleniowej zorganizowanie przestrzeni do tego typu zadań nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Jeśli nie jesteśmy pewni, ilu uczestników znajdzie się w sali szkoleniowej jednocześnie, elastyczność przestrzeni jest niezwykle ważnym czynnikiem. W tym przypadku idealnie sprawdzają się meble ze specjalnymi rolkami, które można łatwo przesuwać lub ponownie skonfigurować w różnych ustawieniach. Stoliki czy krzesła, które pozwalają na włożenie jednego mebla w drugi i ustawienie ich w stosie pozwalają na zminimalizowanie zajmowanego miejsca i umożliwiają przechowywanie wyposażenia w jednym rogu, gdy nie jest używane.

Wielkość sali

Bez względu na to, czy planujemy szkolenie dla niewielkiej grupy pracowników, czy organizujemy szkolenie dla dużej liczby uczestników, zawsze warto ustalić wielkość grupy docelowej. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zrobić tego dokładnie, określmy przynajmniej w przybliżeniu, ile osób będzie uczestniczyło w szkoleniu. Pozwoli nam to na dopasowanie wielkości sali do ilości uczestników. Sala powinna być na tyle duża, aby pracownicy nie musieli przeciskać się przez rzędy krzeseł, potrącać innych łokciami w trakcie robienia notatek czy walczyć o miejsca siedzące. Zbyt duża sala w stosunku do liczby osób szkolonych też nie jest korzystnym rozwiązaniem. W pomieszczeniu sprawiającym wrażenie pustej sali trudno się skupić. Duża przestrzeń sprzyja dekoncentracji i nie należy do zbyt przytulnych.

Nowoczesne sale konferencyjne dają obecnie możliwość podziału jednej, dużej przestrzeni na kilka mniejszych. Zasada ta działa również w drugim kierunku. Profesjonalne sale szkoleniowe można dziś z połączeniem łączyć w celu stworzenie idealnej przestrzeni.

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu

Archiwa
Polecane

tu można dodac linki tekstowe (lub wymienić widget na html i dodać bannery)