Wybór sali weselnej może nastręczyć wiele trudności. Nierzadko przyszli małżonkowie w ferworze przygotowań popełniają pewne podstawowe błędy. Można ich z łatwością uniknąć. Wystarczy wiedzieć, na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę. Oto lista kardynalnych błędów związanych z wyborem lokalu na wesele:

Wybór zbyt dużej lub zbyt małej sali

Ten błąd bardzo często wiąże się z niedoszacowaniem liczby weselników. Zbyt mała sala weselna to duży dyskomfort zarówno dla uczestników wesela, jak i obsługi. Goście i kelnerzy muszą przeciskać się między stolikami. Na parkiecie panuje tłok, który utrudnia dobrą zabawę. Temperatura w pomieszczeniu wzrasta. W efekcie już po kilku godzinach goście są bardzo zmęczeni i nie mają ochoty na dalszą zabawę. Zbyt duża sala weselna w stosunku do liczby gości również nie robi zbyt dobrego wrażenia. Sala wydaje się pusta, chłodna i nieprzytulna.

Zła lokalizacja

Młodej parze marzy się sala weselna położona w otoczeniu lasu i natury. Znajdują lokal z dala od miasta, w samym środku leśnej głuszy. Niestety nie biorą w ogóle pod uwagę faktu, że prawie wszyscy weselnicy to mieszkańcy miasta, przyzwyczajeni do wygód i możliwości komfortowego dojazdu wszędzie, gdzie tylko zapragną. Tymczasem po uroczystościach w kościele czeka ich długa droga. Niektórzy gubią się gdzieś na bezdrożach, inni łapią gumę na wyboistej drodze. Z pewnością nie będą dobrze wspominać wesela. Lokalizacja sali weselnej to jedna z najważniejszych kwestii.

Brak parkingu

Większość nowoczesnych sal weselnych posiada własne parkingi. Jednak nie wszystkie. Dlatego zawsze warto upewnić się, czy nasi goście będą mieli gdzie zaparkować. Zorientujmy się nie tylko, czy parking jest dostępny, ale również, czy ilość miejsc parkingowych jest wystarczająca.

Brak klimatyzacji

Wystarczy wyobrazić sobie duszne, upalne lato i zabawę weselną w samym jego środku, aby wiedzieć, że klimatyzacja sali weselnej jest niezbędna dla zapewnienia gościom komfortu. Nie ma nic gorszego, niż wesele w nieklimatyzowanej sali. Taniec staje się wówczas udręką. Ubrania kleją się do pleców, starannie wykonany makijaż powoli spływa z twarzy, alkohol szybciej uderza do głowy. Zanim zarezerwujemy salę, sprawdźmy, więc czy posiada klimatyzację.

Niedoszacowanie kosztów

Wynajem sali weselnej to jeden z najpoważniejszych kosztów w całym budżecie weselnym. Warto go dokładnie oszacować. Zawsze ustalmy dokładnie, co jest wliczone w cenę wynajmu. Czy obejmuje ona np. dekoracje, pokrowce na krzesła, zastawę stołową i obrusy? Może okazać się, że cena, która na początku wydaje nam się niezwykle atrakcyjna, po zsumowaniu dodatkowych kosztów jest dużo wyższa, niż zakładaliśmy, a oszczędności są jedynie pozorne.

Kategoria:

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu

Archiwa
Polecane

tu można dodac linki tekstowe (lub wymienić widget na html i dodać bannery)