Szkolenia to coraz bardziej popularny sposób na poszerzanie i uaktualnianie wiedzy pracowników oraz zapoznawanie ich z branżowymi nowościami. Równie powszechne stają się wyjazdy integracyjne, które mają na celu nawiązanie więzi między członkami zespołu i zmotywowanie ich do bardziej efektywnego działania. Dlaczego by nie połączyć tych dwóch, firmowych wydarzeń i nie zorganizować szkolenia z wyjazdem integracyjnym? Kilkudniowe, wyjazdowe szkolenie można z powodzeniem zaplanować w jednym z hoteli oferujących zaplecze konferencyjne.

Dlaczego warto zorganizować szkolenie z wyjazdem integracyjnym
Jest wiele plusów takiego rozwiązania. Po pierwsze jest dużo łatwiejsze pod względem organizacyjnym i logistycznym. Po drugie w trakcie wyjazdu szkoleniowe bloki tematyczne można przeplatać chwilami odpoczynku, relaksu i zabawy. Dzięki temu pracownicy są w stanie skuteczniej przyswajać wiedzę. Do kolejnych zadań szkoleniowych przystępują z większym zaangażowaniem i jasnym umysłem. Gdy organizujemy szkolenie w hotelu nie musimy martwić się o całe zaplecze zarówno szkoleniowe, jak i noclegowe oraz gastronomiczne. Wszystkie usługi otrzymujemy w jednym pakiecie.

Szkolenie plus integracja. Główne zalety
Z logistycznego punktu widzenia nie ma lepszego rozwiązania. Można w ten sposób realizować nawet najbardziej rozbudowane bloki szkoleniowe. Z kolei atrakcyjnie położony hotel staje się doskonałym miejscem integracji zespołu. Jako organizatorzy szkolenia z pewnością oszczędzamy w ten sposób zarówno czas, jak i pieniądze.

Taka opcja jest mile widziana również przez pracowników. Wyobraźmy sobie pracownika, który po kilku godzinach spędzonych na szkoleniu musi powrócić do swoich codziennych obowiązków. Nie jest to korzystne ze względu na jego pracę. Drastycznie spada, bowiem możliwość koncentracji i efektywnego działania. Trudno również skupić się na wiedzy przekazywanej w trakcie szkolenia, gdy przed nami konieczność powrotu na stanowisko pracy.

W środowisku całkowicie oderwanym od miejsca pracy uczestnicy szkolenia mogą być bardziej rozluźnieni i odprężeni, a jednocześnie skupieni. Nie bez znaczenia pozostaje również ich postrzeganie firmy. Pracownik na takim szkoleniu czuje się bardziej doceniany przez pracodawcę, co przekłada się oczywiście na jego zaangażowanie i wzrost motywacji. Szkolenie przestaje być uciążliwym obowiązkiem. Może być postrzegane nawet w kategoriach nagrody. Dzięki integracji cały zespół staje się bardziej zgrany i lepiej ze sobą współpracuje. Nie tylko w trakcie samego szkolenia, ale również później w codziennym życiu firmy.

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu

Archiwa
Polecane

tu można dodac linki tekstowe (lub wymienić widget na html i dodać bannery)