Dobrze wyposażona sala weselna to jeden z kluczy do sukcesu każdego przyjęcia weselnego. Stoły, krzesła i zastawa stołowa to z pewnością za mało, aby urządzić udane wesele. Warto wiedzieć, jakie elementy powinny znaleźć się w obiekcie weselnym zwłaszcza, jeżeli w najbliższym czasie planujemy organizację własnego wesela. System wyposażenie sali weselnej jest dosyć skomplikowany i poza pewnymi, oczywistymi elementami obejmuje także wszelkie dodatkowe pomieszczenia, sposób wydawania posiłków i inne aspekty, na które w pierwszym momencie z reguły nie zwracamy uwagi.

Zanim wynajmiemy salę weselną, zapytajmy jej właściciela, co wchodzi w skład wyposażenia. Zdobycie szczegółowych informacji pozwoli nam ustrzec się przed podstawowymi błędami. Mając do czynienia z profesjonalnym obiektem z łatwością uzyskamy odpowiedź na wszelkie pytania i wątpliwości. Jeżeli właściciel obiektu unika udzielenia konkretnych informacji, w naszej głowie powinna zaświecić się czerwona lampka ostrzegawcza. Oferta może wówczas zawierać pewne ukryte koszty.

Umeblowanie sali weselnej i zastawa stołowa

Sala weselna powinna być wyposażona w odpowiednią ilość mebli oraz elementów zastawy stołowej. Należy również zwrócić uwagę na ich jakość. Nie chcemy przecież, aby nasi goście spędzili kilka godzin na niewygodnych krzesłach lub jedli z obszczerbionych talerzy. Takie informacje możemy znaleźć w opisie oferty danego obiektu. Koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy obiekt w ramach wynajmu sali udostępnia również obrusy i pokrowce na krzesła. Często ich wypożyczenie wiąże się z dodatkową opłatą.

Dekoracja sali weselnej

W oferty większości sal weselnych wliczone są dekoracje, a więc ozdobne tkaniny, kwiaty czy oświetlenie tworzące odpowiedni klimat. Z reguły są to piękne ozdoby doskonale wkomponowane w charakter wnętrza. Niektóre pary wolą jednak stworzyć własne dekoracje, które będą pasowały do motywu i kolorów przewodnich wesela. Młodzi powinni, zatem dowiedzieć się, czy obiekt daje taką możliwość.

Inne elementy sali weselnej

Wynajmując salę z pewnością nie możemy zapomnieć o klimatyzacji, która ratuje przyjecie podczas upalnych dni. Zazwyczaj jest ona standardowym wyposażeniem. Jednak wciąż istnieją sale, które jej nie posiadają. Omijajmy je szerokim łukiem zwłaszcza, jeżeli planujemy przyjęcie w miesiącach letnich. Dzięki klimatyzowanej sali nasi goście mogą bawić się dłużej, w bardziej komfortowych warunkach. Każda sala powinna posiadać również miejsce dla orkiestry. Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale rozłożenie wszystkich instrumentów i mikrofonów wymaga sporej przestrzeni. Jeżeli sala nie posiada miejsca dla zespołu, zajmie on po prostu dużą część parkietu.

Kategoria:

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu

Archiwa
Polecane

tu można dodac linki tekstowe (lub wymienić widget na html i dodać bannery)