Przyjęło się, że to nowożeńcy zapewniają nocleg gościom przybywającym z odległych miejsc kraju, a nawet zza granicy. To oczywiście spore przedsięwzięcie pod względem organizacyjnym. Wybierając nocleg dla weselników należy pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach. Oto one:

Lokalizacja obiektu hotelowego

Idealnie, jeśli obiekt, w którym organizujemy wesele jest w stanie zaoferować nam miejsca noclegowe dla gości. Nie musimy wówczas troszczyć się o wszelkie dodatkowe aspekty logistyczne, jak chociażby transport gości do miejsca zabawy i z powrotem do hotelu. Nie zawsze jednak istnieje taka możliwość. Warto wówczas poszukać obiektów hotelowych w bliskiej odległości sali weselnej, albo przynajmniej takich, do których istnieje łatwy dojazd.

Wcześniejsza rezerwacja pokojów

Podobnie, jak w przypadku wynajęcia sali weselnej, o wynajęciu miejsc noclegowych dla gości należy pomyśleć odpowiednio wcześnie zwłaszcza, jeśli myślimy o obiektach, które cieszą się popularnością. Na pewno nie załatwimy tego od ręki, więc zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę może być dosyć ryzykownym pomysłem. O miejscach noclegowych dla weselników warto pomyśleć mniej więcej rok przed uroczystością, w momencie, w którym znamy już ostateczną listę gości. Wcześniejsze zaplanowanie działania, pozwoli nam wynająć odpowiednią liczbę pokoi, o właściwym standardzie. Jeżeli np. zapraszamy kuzynkę z małym dzieckiem konieczne będzie zarezerwowanie pokoju z dostawką.

Kogo brać pod uwagę zamawiając miejsca noclegowe?

Pamiętajmy o tym, że organizując wesele w hotelu z reguły otrzymamy atrakcyjną ofertę dotyczącą wynajmu pokoi dla gości. Na organizację noclegu musimy zwrócić szczególną uwagę, gdy planujemy wesele wyjazdowe np. w górach. Wówczas większość gości będzie potrzebowała pokoi. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku mniejszych wesel, mniej więcej do 70 gości. Jeżeli jednak myślimy o hucznym weselu na większą skalę, powinniśmy dokonać starannej selekcji gości, którym zapewnimy nocleg. Po pierwsze ogromnie obciąży to nasz budżet weselny. Po drugie nie wszyscy goście będą potrzebowali noclegu. Ci, którzy mieszkają w pobliżu mogą na wesele swobodnie dojechać. Tworząc listę gości, dla których przewidujemy nocleg na pierwszym miejscu powinniśmy uwzględnić osoby z odległych stron Polski lub zza granicy. Dla nich dojazd na uroczystość będzie dosyć męczący. Dobrze również pomyśleć o najstarszych i najmłodszych uczestnikach wesela. Osoby starsze mogą zechcieć trochę odpocząć w trakcie przyjęcia. Dzieci trzeba natomiast przebrać, przewinąć, nakarmić czy położyć na krótką drzemkę.

Kategoria:

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu

Archiwa
Polecane

tu można dodac linki tekstowe (lub wymienić widget na html i dodać bannery)