Głównym atutem każdej sali szkoleniowej jest jej profesjonalne wyposażenie. Sala może posiadać doskonałą lokalizację, wymiary pozwalające na organizację przedsięwzięcia zakrojonego na szeroką skalę, jeżeli jednak nie będzie posiada odpowiedniego umeblowania oraz zaplecza technicznego, nie będzie dobrze spełniała swojej roli. Kiedyś do podstawowego wyposażenia sali konferencyjno-szkoleniowej należały stoły, krzesła, tablica oraz rzutnik. Dzisiaj to stanowczo za mało. Idealna sala szkoleniowa to miejsce dobrze zaprojektowane, ergonomiczne, funkcjonalne i nowoczesne. Przede wszystkim zaś wyposażone w zdobycze technologii, czyli sprzęt audiowizualny.

Dlaczego warto wybrać profesjonalną salę szkoleniową?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Tylko taka sala jest na bieżąco wyposażana w coraz nowszy sprzęt tak, aby sprostać wymaganiom i potrzebom klientów. Nowoczesne obiekty konferencyjno-szkoleniowe doskonale podążają za najnowszymi trendami i nowinkami dotyczącymi prowadzenia szkoleń. Potrafią idealnie dopasować przestrzeń szkoleniową do celu i charakteru danego szkolenia oraz liczby jego uczestników. Ponad to zapewniają kompleksową obsługę. Co wchodzi w skład wyposażenia profesjonalnych sal szkoleniowych?

Numer jeden na liście szkoleniowych niezbędników. Sprzęt audiowizualny.
Dzięki dobrej jakości urządzeniom audiowizualnym możliwe jest przeprowadzania ciekawych prezentacji, których przekaz bez komplikacji trafia do odbiorców. Pomaga również w prowadzeniu różnego rodzaju ćwiczeń i zadań w ramach szkolenia. Aby odtworzyć materiały szkoleniowe niezbędny jest dzisiaj komputer, projektor (najlepiej z możliwością podłączenia do laptopa) oraz ekran multimedialny, który pozwala na interakcję z odbiorcami. Niezbędne jest również szybkie i bezprzewodowe łącze internetowe.
Sala powinna posiadać także odpowiednie nagłośnienie. Konieczne są bezprzewodowe mikrofony oraz głośniki przekazujące dźwięk bez żadnych szumów i zakłóceń. Głos osoby prowadzącej szkolenie powinien być dobrze słyszany w każdym miejscu na sali. Dźwięk nie może być jednak zbyt głośny, aby nie drażnił słuchu.

Dodatkowe atuty sali szkoleniowej
Dobre szkolenie zawiera elementy aktywizujące uczestników. Bardzo przydatne okazują się wówczas flipboardy, czyli specjalne tablice, na których można z udziałem uczestników konferencji przeprowadzać rozmaite symulacje czy tworzyć wspólne projekty. Ciekawą opcją w przypadku szkoleń z udziałem zagranicznych gości są tzw. tłumaczenia symultaniczne. Powstały nawet specjalne kabiny dla tłumaczy symultanicznych, które można wykorzystać w trakcie szkoleń i konferencji.

Tags:

Brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Sklep z akcesoriami do domowej produkcji alkoholi
Leśny Dwór - Pensjonat w Karpaczu
http://videofonika.pl/
http://planetescape.pl/kraj/kuba/
http://www.sylwester-travel.pl/
http://www.sovrana.pl/pranie-wodne/maszyny-pralnicze/pralnico-wirowki-2/
Medestetis
Porady Domowe - kapitalnydom.pl

Archiwa